Første treningsuke etter ferien unnagjort

Grei kvinnene var endelig tilbake på feltet mandag 31. juli etter fire uker sommerferie. Sesongen er litt over halvspilt, og Grei kvinnene går inn i en viktig kamp periode med fem gjenstående kamper i grunnspillet før sluttspillet begynner. Grei kvinnene ligger for øyeblikket på en 9. plass, men er klare for å ta fatt på en viktig høstsesong.

Deilig å være tilbake

Det har vært en lang sommerferie uten fellestreninger og kamper, noe som to av kapteinene Amalie Kragset og «Tince» Karstensen så frem til å starte med igjen.

– Det er veldig deilig å være tilbake på feltet! Skikkelig hyggelig å se alle igjen, jeg har savnet alle sammen. Godt å få kroppen ordentlig i gang igjen etter et lengre avbrekk, personlig syntes jeg det er mye morsommere å trene med jentene fremfor å trene alene. Så jeg gleder meg til treningene fremover, sier «Tince».

Amalie så også frem til oppstart av treninger igjen etter å ha blant annet feriert i Italia.

– Veldig godt å være tilbake med gjengen. Jeg har jo vært litt her og der, men mest hjemme på Sunnmøre, Italia og hytta i Grimstad! Det har vært en lang ferie, og selv om jeg har fått trent godt med gjengen hjemme så har jeg savnet Grei-familien, sier Amalie.

«Tince» Karstensen under en tidligere seriekamp mot Fyllingsdalen
Photo: Marius Simensen / Bildbyrån
Tanker om høstsesongen

Til tross for noen skuffende resultater i kampene før sommerferien er Grei kvinnene optimistiske og klare for å høste inn poeng utover høsten.

– Jeg ser veldig frem i mot høstsesongen! Det er ikke å legge skjul på at vi gjerne skulle hatt flere poeng hittil, men jeg er veldig motivert til å klatre høyere på tabellen og synes det er noe vi virkelig er kapable til. Det er massevis av poeng å hente før sluttspillet, og jeg tror det kommer til å bli kjempe spennende! Håper jentene også er like motiverte til å gå inn i en veldig viktig del av sesongen, forteller «Tince».

Amalie er også positiv, og setter klare mål foran høstsesongen.

– Høstsesongen blir veldig spennende. Vi har god kontinuitet i gruppen nå og jeg tror vi kan utfordre de fleste lag om poeng. Målet er selvsagt først og fremst å stå i en ekstremt jevn divisjon, samtidig som vi skal kjempe for gode resultater og prestasjoner i alle kamper, sier Amalie.

Amalie Kragset i en tidligere seriekamp mot Fyllingsdalen.
Photo: Marius Simensen / Bildbyrån
Ny seriestruktur

Foran årets sesong ble det satt på plass en ny seriestruktur for 1. divisjon. Etter endt grunnspill (18 runder), vil divisjonen bli delt i to sluttspill med topp fire og de regjerende seks lagene. Topp fire kommer til å spille dobbel serie mens de regjerende seks spiller enkel serie. Vinneren av sluttspillet topp fire rykker opp til Toppserien. Nummer to spiller kvalifisering mot nummer 9 i Toppserien. I sluttspillet om nedrykk kommer nummer 9 og 10 til å rykke ned til 2.divisjon.

Første seriekamp etter sommerferien er allerede om drøye to uker. Da tar vi i mot sunnmøringene fra AaFK Fortuna søndag 20. august kl. 15:00 på Greibanen.

Del innlegg

Relaterte nyheter

Forside

Ny avtale med McDonalds

SF Grei og McDonalds har nå inngått en ny samarbeidsavtale. Avtalen gjelder for ett år, med mulighet for forlengelse. Samarbeidet skal bidra til å styrke

Les mer